Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Akcja MEN #szkołapamięta 2021

Akcja MEN #szkołapamięta 2021

29 Października 2021

Akcja MEN #szkołapamięta 2021

Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

- Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań - napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.

Minister edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich.

- Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń - 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności - podkreślił szef MEN.

Nasze Przedszkole włączyło się do Akcji #szkołapamięta.

Grupa Tygryski w szczególny sposób chciała upamiętnic zasłużonych zmarłych z naszego regionu. Uporządkowała groby i zapaliła znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Szlakiem oleśnickich zabytków, przeddzień zaduszny wyszuszyły w drogę również Krasnalki. Pamiętamy i wspominamy naszych bliskich oraz bohaterów, niech trwają w naszej pamięci na zawsze...

do góry