REKRUTACJA na rok przedszkolny 2021/2022
1 Marca 2021Szanowni Państwo!
1 marca 2021 r. rozpoczął się proces rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i Żłobka Miejskiego.
Wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek o przyjęcie dziecka wraz z koniecznymi załącznikami można składać w jednostce do 12 marca.
Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej i żłobka przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze Miasta Oleśnicy.
Link to rekrutacji ----> https://nabory-przedszkola.e-oswiata.olesnica.pl/
Link do oferty naszej placówki ----> https://nabory-przedszkola.e-oswiata.olesnica.pl//Page/OfertyPlacowek/Placowka.aspx?id=100-
REGULAMIN PRZYJĘĆ DZIECI
DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI W OLEŚNICY
Podstawa prawna :
-
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 910 z późn.zm.)
-
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60 z późn. zm.)
-
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów. (Dz. U. z 2019 r. poz.1737 z późn. zm.)
-
Obowiązujące w danym roku szkolnym uchwały w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i do klas I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Oleśnica oraz zarządzenia Burmistrza Miasta Oleśnicy w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Oleśnica, oraz terminów składania wniosków o przyjęcie do klas IV i VII szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów, tj. w szczególności w roku szkolnym 2021/2022:
Uchwały Nr XXV/289/2021 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie zmiany uchwały nr XVI/152/2020 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i do klas I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Oleśnica oraz
Zarządzenie nr 46/VIII/2021 Burmistrza Miasta Oleśnicy z dnia 15 lutego 2021 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Oleśnica, oraz terminów składnia wniosków o przyjęcie do klas IV i VII szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów.
ROZDZIAŁ I
POSTANOWIENIA OGÓLNE
§ 1.
-
Regulamin przyjęć dzieci do publicznych przedszkoli w Gminie Miasto Oleśnica, zwany dalej „Regulaminem”, określa ogólne zasady przyjmowania kandydatów do przedszkola, tryb postępowania rekrutacyjnego, kryteria naboru, rodzaj dokumentów niezbędnych w postępowaniu rekrutacyjnym oraz zakres uprawnień i obowiązków Komisji Rekrutacyjnej. Regulamin stosuje się także do dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
-
Rekrutacja do przedszkola prowadzona jest na wolne miejsca. Informację o liczbie wolnych miejsc na dany rok szkolny podaje do publicznej wiadomości dyrektor przedszkola. Informacja umieszczana jest na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnica https://nabory-przedszkola.e-oswiata.olesnica.pl. Informacja podawana jest przed terminem rekrutacji, po rozpatrzeniu deklaracji rodziców o kontynuowanie edukacji przedszkolnej przez dzieci uczęszczające już do przedszkola.
-
Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna, powoływana przez dyrektora przedszkola.
§ 2.
1. Ilekroć w regulaminie jest mowa o:
-
przedszkolu - należy rozumieć Przedszkola nr 1, 2, 3, 4, 6 w Oleśnicy,
-
dyrektorze- należy rozumieć Dyrektora Przedszkola nr 1, 2, 3, 4, 6 w Oleśnicy,
-
komisji rekrutacyjnej - należy rozumieć komisję powołaną przez dyrektora przedszkola w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego,
-
kryteriach- należy przez to rozumieć kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe oraz kryteria określone dla drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego przez organ prowadzący - Gmina Miasto Oleśnica (art. 131 ust.4 ustawy Prawo oświatowe),
-
liście przyjętych - należy przez to rozumieć listę kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani przez Komisję Rekrutacyjną i złożyli wymagane dokumenty
we właściwym czasie, -
liście nieprzyjętych - należy rozumieć listę dzieci niezakwalifikowanych do przyjęcia
z powodu braków formalnych w dokumentacji rekrutacyjnej lub z powodu otrzymania niższej liczby punktów niż minimalna wartość kwalifikująca do przyjęcia, -
wielodzietności rodziny - należy przez to rozumieć rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci,
-
rodzicach - rozumie się rodziców, prawnych opiekunów i rodziców zastępczych
-
samotnym wychowywaniu dziecka - należy przez to rozumieć wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba, że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem,
-
szczepieniach ochronnych - należy przez to rozumieć szczepienia ochronne określone w § 2 i § 3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych z późn. zm.
-
zamieszkaniu - należy przez to rozumieć:
-
zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem stałym,
-
zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem czasowym na dzień składania wniosku
-
zamieszkanie potwierdzone innym dokumentem,
-
wniosku o przyjęcie - należy rozumieć formularz opracowany na potrzeby rekrutacji zamieszczony na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnicy https://nabory-przedszkola.e-oswiata.olesnica.pl,
-
portalu - należy przez to rozumieć Portal Edukacyjnym Miasta Oleśnicy prowadzony pod adresem: https://www.e-oswiata.olesnica.pl
ROZDZIAŁ II
ZASADY REKRUTACJI
§ 3.
-
Do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Oleśnica przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat zamieszkałe na terenie Gminy Miasto Oleśnica.
-
Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodziców dziecka złożony w wersji elektronicznej lub papierowej, przy czym dziecko może być zgłoszone do trzech przedszkoli, korzystając z jednego wniosku.
-
Nabór prowadzony jest w terminach określonych zarządzeniem burmistrza. Dodatkowo istnieje możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem Portalu, poza okresem naborów, poprzez wybór opcji; „Wniosek w trakcie trwania roku szkolnego - poza naborem” w zakładce Nabory.
-
Wniosek o przyjęcie - nabór elektroniczny- dla wszystkich zainteresowanych jest dostępny na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnica - www.e-oswiata.olesnica.pl.
-
Regulamin przyjęć do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Oleśnica oraz wzory oświadczeń i deklaracji, które należy dołączyć do wniosku, są dostępne na stronie internetowej Portalu Edukacyjnego Miasta Oleśnica - https://nabory-przedszkola.e-oswiata.olesnica.pl
-
Przy rekrutacji nie jest brana pod uwagę kolejność zgłoszeń wniosków.
-
Po podaniu do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych, rodzic dziecka zobowiązany jest do złożenia pisemnego potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola.
§ 4.
-
Przebieg rekrutacji dzieci do przedszkola określa zarządzenie burmistrza i obejmuje:
-
Składanie przez rodziców dzieci kontynuujących uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez publiczne przedszkola w Oleśnicy deklaracji o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej. (Załącznik nr 1 do Regulaminu).
-
Wprowadzenie oferty przedszkola do programu z podaniem liczby wolnych miejsc w przedszkolu,
-
Otwarcie rekrutacji i wprowadzanie wniosków przez rodziców w systemie; Nabory - https://nabory-przedszkola.e-oswiata.olesnica.pl lub przez przedszkole wniosków dostarczonych przez rodziców w wersji papierowej.
-
Dostarczenie przez rodziców, do przedszkola pierwszego wyboru, wydrukowanych wniosków wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi prawdziwość podanych we wniosku informacji.
-
Weryfikację przez Komisję Rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust.7 ustawy Prawo oświatowe.
-
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
-
-
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola poprzez złożenia pisemnego potwierdzenia.(Załącznik nr 8 do Regulaminu).
-
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
-
Rekrutację uzupełniającą.
-
Ogłoszenie list dzieci przyjętych z rekrutacji uzupełniającej.
2. Szczegółowe terminy rekrutacji (ust. 1 pkt 1-10) zawiera zarządzenie burmistrza.
§ 5.
-
W przypadku, gdy dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola, w którym był złożony wniosek, zostanie ono umieszczone na tzw. liście rezerwowej dzieci oczekujących na przyjęcie do kolejnego wskazanego we wniosku przedszkola. Wnioski złożone przez rodziców w rekrutacji podstawowej biorą udział w rekrutacji uzupełniającej w przypadku wolnych miejsc w przedszkolu
-
W szczególnie uzasadnionych przypadkach, w miarę posiadanych miejsc do przedszkola można przyjąć dziecko, które ukończyło 2,5 roku. Rekrutacja dla dzieci 2,5 letnich odbywa się w formie pisemnej poza Portalem. Wniosek o przyjęcie należy wówczas pobrać bezpośrednio w przedszkolu.
-
Przy naborze dzieci niepełnosprawnych do przedszkola istotnym czynnikiem decydującym ostatecznie o przyjęciu dziecka do grupy jest rodzaj niepełnosprawności oraz głębokość zaburzeń, ponieważ to one decydują o efektywności funkcjonowania w grupie ogólnodostępnej.
-
W szczególnych przypadkach Komisja rekrutacyjna w porozumieniu z dyrektorem przedszkola może podjąć decyzję o przyjęciu dziecka z dysfunkcjami na okres próbny (do 3 miesięcy), po czym podjąć decyzję o przyjęciu dziecka na cały rok.
-
Czas pobytu dzieci niepełnosprawnych w przedszkolu ustalany jest indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb i możliwości dziecka oraz dobra innych dzieci. Może być skrócony do 5 godzin dziennie, z możliwością wydłużenia lub skrócenia.
-
Przedszkole może odmówić przyjęcia dziecka z głębokimi dysfunkcjami, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i głębokim, dla których bardziej odpowiednie są placówki specjalne.
-
Decyzja o przyjęciu dziecka niepełnosprawnego do przedszkola odbywa się etapowo:
-
analiza dokumentacji dziecka - wymagana jest dokumentacja medyczna dotycząca rodzaju niepełnosprawności, orzeczenie z poradni psychologiczno - pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinia z poradni psychologiczno - pedagogicznej o wczesnym wspomaganiu,
-
rozmowa z rodzicami i z dzieckiem,
-
próbne włączenie dziecka do grupy.
-
ciągła obserwacja dziecka w różnych sytuacjach.
§ 6.
-
Do przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Oleśnicy.
-
W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa w ust.1 niż wolnych miejsc w przedszkolu, przeprowadza się pierwszy etap postępowania rekrutacyjnego.
-
W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie kryteria (ustawowe):
-
Wielodzietność rodziny kandydata- troje i więcej dzieci - 110 pkt.
-
Niepełnosprawność kandydata - 110 pkt.
-
Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata - 110 pkt.
-
Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata - 110 pkt.
-
Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata - 110 pkt.
-
Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie - 110 pkt.
-
Objęcie kandydata pieczą zastępczą - 110 pkt.
-
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego i wystąpienia niemożności wyboru kandydatów, gdyż ich liczba przekracza liczbę miejsc, komisja przeprowadza dla tej grupy drugi etap postępowania rekrutacyjnego.
-
W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego uwzględnia się kryteria określone przez organ prowadzący - Gmina Miasto Oleśnica (kryteria lokalne). Są to następujące kryteria:
-
Rodzice/opiekunowie prawni kandydata do przedszkola oboje pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilno-prawnej, uczą się w trybie stacjonarnym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą - kryterium stosuje się również do rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego kandydata do przedszkola. - 50 pkt.
-
Rodzeństwo kandydata do przedszkola w kolejnym roku szkolnym będzie rozpoczynało lub/i kontynuowało edukację przedszkolną w przedszkolu pierwszego wyboru lub rodzeństwo kandydata jest absolwentem przedszkola pierwszego wyboru - 15 pkt.
-
Rozliczanie się z tytułu aktualnego miejsca zamieszkania na terenie Gminy Miasta Oleśnicy (podatek dochodowy PIT oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi) przez:
-
jednego rodzica/opiekuna prawnego, kandydata do przedszkola - 10 pkt.
-
dwoje rodziców/opiekunów prawnych lub rodzica samotnie wychowującego kandydata do przedszkola - 20 pkt.
-
Kandydat do przedszkola z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny lub kandydat, którego rodzina korzysta z pomocy ośrodka pomocy społecznej w formie pracy socjalnej, o której mowa w art. 6 ust. 12 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (z późn.zm.) - 10 pkt.
-
Kandydat do przedszkola poddany został szczepieniom ochronnym określonym w § 2 i § 3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (z późn.zm.) lub kandydat, u którego lekarskie badania kwalifikacyjne daje podstawy do długotrwałego odroczenia obowiązkowego szczepienia ochronnego - 10 pkt.
-
Kandydat do przedszkola uczęszczał do żłobka lub klubu dziecięcego wpisanego do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Burmistrza Miasta Oleśnicy - 5 pkt.
-
W przypadku uzyskania po II etapie przez kandydatów równorzędnej sumy punktów rekrutacyjnych do danego przedszkola, ostateczną decyzję podejmuje Komisja Rekrutacyjna z wykorzystaniem funkcjonalności elektronicznego systemu rekrutacji.
-
Dokumenty potwierdzające spełnianie określonych w niniejszym regulaminie kryteriów należy dostarczyć wraz z wydrukowanym wnioskiem do dyrektora przedszkola pierwszego wyboru.
ROZDZIAŁ III
WYMAGANA DOKUMENTACJA NA POTRZEBY REKRUTACJI
§ 7.
-
Dokumenty składane przez rodziców do przedszkola pierwszego wyboru to:
-
Wprowadzony drogą elektroniczną „wniosek”.
-
Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność kandydata, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (z późn. zm.)
-
Orzeczenie o niepełnosprawności rodzica, rodziców kandydata lub rodzeństwa kandydata.
-
Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata (Załącznik nr 2 do Regulaminu).
-
Prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację, akt zgonu, oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem (Załącznik nr 3 do Regulaminu).
-
Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (z późn. zm.).
-
Pisemne oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego potwierdzające, że rodzeństwo kandydata do przedszkola w kolejnym roku szkolnym będzie rozpoczynało lub/i kontynuowało edukację przedszkolną w przedszkolu pierwszego wyboru lub rodzeństwo kandydata jest absolwentem przedszkola pierwszego wyboru (Załącznik nr 4 do Regulaminu).
-
Zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu; zaświadczenie o wykonywaniu pracy na podstawie umowy cywilno-prawnej; zaświadczenie szkoły/uczelni potwierdzające naukę w trybie dziennym; oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego, działalności osobistej jako wspólnik spółki osobowej z wskazaniem nazwy i siedziby działalności zatrudnieniu.
-
Kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą lub urzędowym poświadczeniem odbioru wydanym przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie; lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) oraz oświadczenie o miejscu i ponoszeniu w związku z zamieszkiwaniem opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Mieście Oleśnicy w ostatnim kwartale roku poprzedzającego rekrutację. (Załącznik nr 5 do Regulaminu), W przypadku niezłożenia zeznania podatkowego za poprzedni rok do dnia składania wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola należy udokumentować spełnienie kryterium pisemnym oświadczeniem o wskazaniu w zeznaniu, jako miejsca zamieszkania Miasta Oleśnicy, a następnie po złożeniu zeznania przedłożyć w przedszkolu kopie wymienionych dokumentów.
-
Kopia orzeczenia sądu rodzinnego ustanawiającego nadzór kuratora dla rodziny kandydata do przedszkola; zaświadczenie wydane przez ośrodek pomocy społecznej o objęciu rodziny kandydata do przedszkola wsparciem asystenta; zaświadczenie o korzystaniu przez rodziców kandydata do przedszkola z pomocy ośrodka pomocy społecznej w formie pracy socjalnej.
-
Pisemne oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata do przedszkola o odbyciu obowiązkowych szczepień (zgodnie § 9 ust.1 pkt 1 i 2 rozporządzenia w sprawie szczepień ochronnych) lub długotrwałym odroczeniu ze wskazaniem adresu właściwego lekarza rodzinnego lub zakładu opieki zdrowotnej przeprowadzającego szczepienia. (Załącznik nr 6 do Regulaminu)
-
Pisemne oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata do przedszkola potwierdzające, że kandydat uczęszczał do żłobka lub klubu dziecięcego wpisanego do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Burmistrza Miasta Oleśnicy (Załącznik nr 7 do Regulaminu).
-
Oświadczenia, o których mowa w § 7 ust.1 pkt. 4,5,7,8,9,11,12 rodzic/e, prawny/i opiekun/owie składa/ją pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
-
Dokumenty, o których mowa w § 7 ust. 1 pkt. 2,3,5,6,8,9,10 mogą być złożone w oryginale lub jako kopie dokumentów poświadczone przez rodziców/ opiekunów prawnych za zgodność z oryginałem. Przy składaniu kopii rodzice/prawni opiekunowie mają obowiązek przedstawić do wglądu oryginały tych dokumentów.
-
Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej może żądać od rodziców/opiekunów dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach. Przewodniczący komisji rekrutacyjnej wskazuje termin dostarczenia żądanych potwierdzeń.
-
Przewodniczący komisji rekrutacyjnej w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach może zwrócić się do Burmistrza Miasta Oleśnicy o potwierdzenie tych okoliczności przez instytucje posiadające te informacje.
-
Odmowa przedłożenia dokumentów, o które zwrócił się Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej, jest równoznaczna z rezygnacją z udziału w rekrutacji, natomiast odmowa dostarczenia innych dokumentów pozbawia możliwości korzystania z pierwszeństwa przyjęcia określonego w kryteriach naboru.
-
Wyniki rekrutacji będą dostępne w przedszkolu pierwszego wyboru lub po zalogowaniu do portalu - Nabory. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie przedszkola. Listy zawierają imiona i nazwiska dzieci uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.
§ 8.
-
Dokumenty stanowiące podstawę rekrutacji to:
-
Imienne wykazy dzieci, których rodzice złożyli deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu,
-
Wprowadzone przez rodziców lub przedszkole drogą elektroniczną wnioski (zaakceptowane przez jednostkę),
-
Oświadczenia i inne dokumenty złożone przez rodziców w przedszkolu potwierdzające prawdziwość informacji podanych we wniosku,
-
Wykaz miejsc w przedszkolu.
-
ROZDZIAŁ IV
PROCEDURA ODWOŁAWCZA
§ 9.
-
W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzic kandydata nieprzyjętego może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej powołanej w przedszkolu pierwszego wyboru z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola.
-
Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica z wnioskiem. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
-
Rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola pierwszego wyboru odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej w terminie 7 dni od daty otrzymania uzasadnienia.
-
Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej w terminie 7 dni od daty otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego.
V. PRZEPISY KOŃCOWE
-
§ 10.
-
-
Dane osobowe dziecka, zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu
-
Dane osobowe kandydatów nieprzyjętych, zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego, są przechowywane w przedszkolu przez okres roku, chyba, że na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.
§ 11.
-
Kandydaci zamieszkali poza Gminą Miasto Oleśnica mogą być przyjęci do przedszkola, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego Gmina Miasto Oleśnica nadal dysponuje wolnymi miejscami w przedszkolach.
-
Regulamin obowiązuje z dniem wydania zarządzenia dyrektora o jego wprowadzeniu.
Załączniki:
-
Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
-
Oświadczenie o wielodzietności
-
Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem
-
Oświadczenie potwierdzające, że rodzeństwo kandydata do przedszkola w kolejnym roku szkolnym będzie rozpoczynało lub/i kontynuowało edukację przedszkolną w przedszkolu pierwszego wyboru lub jest absolwentem przedszkola pierwszego wyboru
-
Oświadczenie o rozliczaniu z tytułu aktualnego miejsca zamieszkania na terenie Gminy Miasta Oleśnicy: podatku dochodowego PIT oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
-
Oświadczenie o szczepieniach
-
Oświadczenie, że kandydat uczęszczał do żłobka lub klubu dziecięcego wpisanego do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Burmistrza Miasta Oleśnicy
-
Potwierdzenie woli przyjęcia