Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Przedszkolaki w Krainie Dinozaurów

Przedszkolaki w Krainie Dinozaurów

3 Marca 2023

 

Przedszkolaki w Krainie Dinozaurów

Dzień Dinozaura

 

26 luty to dzień poświęcony dinozaurom - obchodzony jest wtedy Dzień Dinozaura. Większość przedszkolaków kocha wszystko co z tymi prehistorycznymi gadami związane, dlatego też nie mogło zabraknąć dinozaurowych zabaw i w naszym przedszkolu.  W tym tygodniu przedszkolaki miały okazję przenieść się w prehistoryczny i tajemniczy świat dinozaurów. Pomimo, iż były to bardzo „straszliwe gady” to zabawa z nimi była wyśmienita. Dzieci tego dnia poznały wybrane gatunki tych zwierząt, dowiedziały się skąd brały się małe dinozaury, czym się żywiły oraz z jakiego powodu wyginęły. W grupach starszych dzieci czytały, rozmawiały i dzieliły się swoją wiedzą na temat dinozaurów (a ta nie jeden raz nasze panie zaskoczyła!). Wykorzystując dostępne w salach zabawki, klasyfikowały je na wielkość, rodzaj czy pokarm, którym się żywiły. W trakcie zabaw ruchowych dzieci chętnie inscenizowały ruchem sposób poruszania się tych stworów oraz naśladowały ich przeraźliwe odgłosy.

Przedszkolaki udały się też na najprawdziwsze wykopaliska, gdzie szukały zakopanych jaj oraz fragmentów skamieniałych szkieletów. Pszczółki zrobiły własne skamieliny.  Dzieci próbowały także swoich sił w zadaniach związanych z kodowaniem, eksperymentowały, a także wykonały przepiękne prace plastyczne związane z dinozaurami.

Dinozaury królowały też w trakcie zabaw swobodnych. To był wspaniale spędzony czas! Zapraszamy do galerii na fotorelację.

do góry