Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Dzień Postaci z Bajek 2022

Dzień Postaci z Bajek 2022

3 Listopada 2022

 

Dzień Postaci z Bajek 2022

5 listopada na całym świecie obchodzimy jedno z najsympatyczniejszych świąt jakim jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment na to, by przypomnieć sobie część z nich.
Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”.

Przedszkolaki tego dnia przyszły do przedszkola w przepięknych strojach. Tego dnia bawiły się, tańczyły i rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, zamieniały sie w nich, rysowały i kolorowały.
Wrażeń było co nie miara!

Wartościowe książki dla dzieci przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Pełne przygód wymyślonych bohaterów bliskich dzieciom, kształcą ich postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

do góry